Někdy si říkám, jestli nejsem blogerský maniak.
Možná to tak díky mým virtuálním deníkům může vypadat, ale když já těch zájmů mám tolik!
Ke každému zájmu se váže jiná skupina lidí, jiné prostředí, jiná část mysli ... až z toho mám potřebu to třídit, vymezovat území a ukládat do těch správných poliček.
V hlavě mám spousty virtuálních světů, které živým a vytvářím různými vjemi, inspiracemi a podklady.
Papírové notesy jsou popsány a polepeny slovy a obrázky, zabírají již podstatnou část knihovny a nelze je brát všude s sebou.
Nastal čas na upgrade ... třeba proto, že do notesu video nevlepíte.

Toto je MŮJ POZNÁMKOVÝ BLOG.

Slouží mi k zapamatování si myšlenek, slov, inspirace ... abych je dál nemusel držet v hlavě a mohl se k nim kdykoliv vrátit.
Pokud vám nebude vadit můj myšlenkový chaos, jste tu vítáni.

úterý 16. dubna 2013

Šest nejčastějších „chyb“ vegetariánů, veganů a vitariánů

převzato ze http://slunecnyzivot.cz ... do wish listu si zapisuju MELASU

"Snad každý, kdo přešel z klasické komerční stravy na nějaký „alternativní“ druh stravování, si prošel přechodovou fází, kdy pozoroval, co z nové skladby jídelníčku mu dělá dobře a po čem se cítí unavený, nafouklý a nezdravý."


Melasa, která je extraktem cukrové třtiny, je vhodná ke konzumaci každý den, nejlépe ráno ve vlažné citrónové šťávě. Je velmi širokou soustavou stopových prvků a organických látek: Vápník, hořčík, fosfor, železo, draslík, sodík, zinek, měď, chróm, glukózu, sacharózu, nenasycené mastné kyseliny linolovou, linoleovou, olejovou, vitaminy skupiny B (kyselinu listovou, kobalaminy, riboflavin, pyridoxol, nikotinamid, kyselinu pantotenovou), inositol, kyselinu fosforečnou. Dále obsahuje důležité enzymy. Melasa je asi nejbohatší na vápník a hořčík, obsahuje je ve vyvážené a pro lidský organismus velmi dobře vstřebatelné podobě.



Po dlouhodobé a pravidelné konzumaci melasy dochází k pročišťování lymfatického systému, zlepšuje se funkce svalů. Po obnově synoviální blány, která tvoří výstelku pouzdra u kloubů a vlivem pokračující regenerace mizí bolesti, opotřebení a artróza. Melasa dále příznivě působí na srdeční sval a může velmi zmírnit nemoc zvanou angina pectoris. Regeneruje krvetvorbu, cévní řečiště, harmonizuje nervový systém a obnovuje činnost žláz s vnitřní sekrecí. Povzbuzuje organismus při dlouhodobém pracovním vytížení, stresu, chronické únavě a pocitech slabosti. Dále melasa upravuje krevní tlak, léčí anemie (nedostatek železa), hojí záněty, otevřené bércové vředy, hemoroidy, trombózu, kožní neduhy – ekzémy a lupenku, mírní alergické projevy, astma, odstraňuje průjem i zácpu. Vnitřní podávání melasy pomáhá při léčení infekční žloutenky typu A. Příznivě působí při různých typech zhoubných nádorů. Zevně se může nanášet na kůži, která je spálená po ozařování. Melasa pomůže zlikvidovat karcinom. Melasa velmi dobře zabírá i u chronické zácpy, kterou trpí velké procento populace. Dá se velmi dobře použít i jako výživná pleťová maska, která regeneruje a pomáhá odstraňovat různé typy ekzémů, lupenky a alergických kožních projevů. Obvyklé dávkování je 2 čajové lžičky denně, u nemocných 4-5.